Merel keskkonnasõbralikult

Meid ümbritsevad mered ja saarestikud on meile elutähtsad, mistõttu eelistame alati kasutada keskkonda võimalikult vähe koormavaid tegevusi alates toidu raiskamise piiramisest kuni sõidukiiruse optimeerimiseni.
Siin leheküljel tutvustame mõningaid viise, kuidas reisija saab oma käitumisega aidata kaasa keskkonna säästmisele.

Meie jaoks on keskkonnahoiu-alase tööga tegelemine igapäevane asi. Näiteks säästame kütust salvestades mootorite soojusenergiat ja optimeerides sõidukiirust. Kai ääres seistes oleme valmis kasutama elektrit mootorikütuse asemel.

Tegeleme teadlikult jäätmete sorteerimisega laeval. Tallinna sadamas teeme koostööd alale spetsialiseerunud ettevõttega Green Marine. Neist ja paljudest muudest meie loodust säästvatest tegemistest võite lugeda siit.

Ka reisijad saavad lihtsate valikute tegemisega vähendada laevareisi keskkonnamõjusid.
Panime siia kirja viis sellist soovitust.

1. Tule sadamasse piisavalt varakult

Saavu ajoissa satamaanSuurem osa meie klientidest pole ilmselt selle peale mõelnud, et kui reisijad on sadamas kohal õigeaegselt ning piletite registreerimise lõppu ei pea viimasel hetkel tekkiva järjekorra tõttu edasi lükkama, siis pole ka vajadust sõidugraafikust mahajäämist merel kiirust suurendades tagasi teha. Isegi suhteliselt väike kiiruse lisamine suurendab märgatavalt kütuse kasutust, koormates nii rohkem ka keskkonda.


2. Tule sadamasse linnatranspordiga

Julkisilla Länsisatamaan

MS Finlandia väljub Tallinnas A-terminalist. Viru Keskuse kõrvalt viib linnaliinibuss nr 2 otse A-terminali. 

MS Finlandia väljub Helsingis Lääneterminalist T2. Kõige lihtsam on terminali sõita trammidega 6T ja 7. 


3. Ühiselt toiduraiskamise vastu

Buffet EckeröLaeval on väga mõnus einestada Buffet Eckerös, kus toitude valik on väga lai. Meie eesmärk on vähendada toidujäätmete teket, mistõttu järgime toitude tarbimist jooksvalt ning täiendame valikut vastavalt vajadusele. Tuletame klientidele meelde, et Buffet restoranis võib oma taldrikut meelepärase toiduga täitmas käia mitu korda ühe söögikorra ajal. Seetõttu pole vajadust oma taldrik triiki täis kuhjata, et siis osa söömata jätta ja niimoodi suurendada toidujäätmete teket.


4. Eckerö Marketis on saadaval korduvkasutatavad kotid

Eckerö MarketEckerö Marketis on kõik kilekotid tasulised, et vähendada plastikjäätmete teket ja kasutamist. Lisaks pakume ka korduvkasutatavaid kotte. 


5. Viia ühekordsete nõude kasutamine miinimumini

KatkarapuleipäKeskkonda võib säästa ka vähendades ühekordsete plastnõude kasutamist või asendades need biolagunevate nõude vastu. MS Finlandia kohvikus müüakse aastas rohkem kui 30 000 krevetivõileiba, mida nüüdsest serveeritakse biolagunevatel ühekordsetel nõudel. Reisijana võite aromaatset kohvi nautida pigem meie erinevates kohvikutes või baarides, kui ühekordsetest kohvitopsidest, mis reostavad meid ümbritsevat keskkonda.