Eckerö Group

Rederiaktiebolaget Eckerö rajati 02. märtsil 1961. aastal arendamaks laevaliiklust Rootsi, Soome ja Ahvenamaa vahel. Firma on emafirmaks Eckerö Groupi kuuluvatele ettevõtetele, milleks on Eckerö Linjen, Eckerö Line, Birka Cruises, Eckerö Shipping ja Williams Buss. Ettevõttel on ligi 700 aktsionäri, mistõttu peaaegu iga kolmas Ahvenamaa elanik on otseselt huvitatud firma heast käekäigust.

Eckerö Line

Eckerö Line tegevusvaldkonnaks on laevaliiklus Tallinna ja Helsingi vahel. Regulaarliiklust alustati 26.augustil 1994. Tegevus on keskendunud reisijate ja kaubaveole. Pakume suures valikus traditsioonilisi reisiteenuseid, soodsaid reisipakette ja valikut lisateenuseid ja reisipakette nii Eestis kui Soomes. Tallinn-Helsingi liini teenindame reisilaevaga MS Finlandia ning Muuga-Vuosaari liinil reisi- ja kaubalaevaga MS Finbo Cargo.

Birka Cruises

Birka Cruises on laevakompanii, mis pakub kruiise Stockholmist Mariehamni seitsmel päeval nädalas, suvel korraldatakse hooajalisi reise ka mujale kui Ahvenamaale.


Eckerö Linjen

Eckerö Linjen tegevusvaldkonnaks on laevaliiklus Ahvenamaa Eckerö ja Rootsi Grisslehamni sadamate vahel. Eckerö Linjen on lisaks laevafirmale ka tegev Ahvenamaa suurima reisikorraldajana, seda kaubamärgiga Ålandresor. Liini teenindame reisilaevaga MS Eckerö.

Williams Buss

Williams Buss omanduses on nii kvaliteetseid turistibusse kui ka kohalikus linnaliikluses kasutatavaid liinibusse. Ettevõtte sõidukeid kasutatakse tihti Ahvenamaa ringsõitudel ja tellimusreisidel nii Ahvenamaal kui ka kõikjal Euroopas. Ålandsresor Reisibüroo on Williamsi reiside edasimüüja.

Eckerö Shipping

Eckerö Shipping liikleb ro-ro tüüpi kaubalaevadega Soome, Rootsi ja Euroopa mandriosa vahel. Ettevõte pakub eelkõige pikaajalisi tšarter-lepinguid soome ja rootsi kaubavedajatele.

Eckerö Group numbrites (2018)

Käive 233,8 milj. €
Kasum põhitegevusest 16,3 milj. €
Töötajaid 1 173 inimest
Reisijaid 3,4 milj.
Eckerö Group organisatsiooni ülesehitus
Eckerö Group organisatsiooni ülesehitus
Eckerö Groupi tegevdirektor Björn BlomqvistEckerö Groupi tegevdirektor Björn Blomqvist
Eckerö Groupi tegevdirektor Björn Blomqvist