Reisides autoga

Autokoha broneerimine

Sõidukid on jaotatud pikkuse ja kõrguse järgi kolme erinevasse hinnakategooriasse, ka koorem järelkärul või auto katusel mõjutab kõrguse arvestamist. Näiteks suusaboks katusel arvestatakse auto tegelikule kõrgusele lisaks. Enne broneerimist täpsustage sõiduki tegelik pikkus, kõrgus ja laius, sest valesti broneeritud sõiduki eest tuleb tasuda lisamaks ning võib juhtuda, et broneeritust suurem sõiduk ei mahu laeva. Kaubaveoks mõeldud üle 3500 kg kaaluvate sõidukite piletid broneeritakse kaubavedude osakonna kaudu.

Broneerimisel tuleb teada ka auto registrinumbrit. Soovitame autokoha broneerida varakult. Broneeringud peavad olema välja ostetud vähemalt 7 päeva enne reisi. Maksetähtaja ületanud tasumata broneeringud annulleeritakse.

Pukseerimisvajadusega sõidukite broneeringud tuleb vormistada alati klienditeeninduse kaudu (telefoni või emaili teel).

Volituse kasutamine

Kui juht ei ole auto dokumentides märgitud omaniku või kasutajana, siis on reisile minnes vaja rahvusvahelist notariaalset volitust, mis tõestab õigust sõidukit üle piiri viia ja kasutada seda välismaal.

Autopiletite registreerimine

Autodega reisijad sõidavad piletite registreerimiseks otse A-terminali auto check-ini.
Autopiletite registreerimine algab 2 tundi enne laeva väljumist. Sõidukiga reisijatel tuleb olla auto check-in´is hiljemalt 1 tund enne laeva graafikujärgset väljumist. Kui auto saabub pileti registreerimisele peale nimetatud aega, on Eckerö Line'l õigus annulleerida autopilet ja paigaldada auto ootejärjekorda. Autopiletite registreerimine lõpetatakse 30 min enne laeva graafikujärgset väljumist. Hiljem saabuvaid reisijaid ja sõidukeid enam laevale ei lasta.

Ms Finlandia väljub Tallnnast A-terminalist, tutvu kuidas liigelda sadamas siit.

Helsingist väljub laev Länsiterminalist T2, info sadamaliikluse kohta leiad siit. 

Auto signalisatsioon

Laeva liikumine võib signalisatsiooni käivitada kui see lülitatakse sisse laevareisi ajaks.