Kapteni tervitus

MS Finlandia kapten Robert Strömberg MS Finlandia kapten Robert Strömberg

Soome lahel nagu kodus

Laste mängus ”Kapten käsib” tuleb teha nii nagu mängu kapten ütleb. MS Finlandial annab käsu merekapten Robert Strömberg. Tema koos oma meeskonnagaga vastutab, et merereis MS Finlandial sujuks turvaliselt.

-Laevajuhina veendun, et laev on tehniliselt korras, dokumentatsioon korrektne ja koostöö erinevate osapoolte vahel sujuks laitmatult. Reisijate turvalisus on prioriteet number üks.

Strömbergil on selles aastate pikkune kogemus. Esimest korda tuli ta Eckerö Line´i tööle aastal 1991 tüürimehena, seejärel edutati vanemtüürimeheks ning maailma meredel veedetud aastate järel jätkas juba kaptenina aastal 2005.

Turvaliselt Helsingisse ja tagasi

Soome lahel on Strömbergi sõnul mugav opereerida.
-Võiks eeldada, et Soome lahel on igav edasi-tagasi sõeluda, aga sama on olla ka kolm nädalat merel nägemata ühtegi muud laeva. Siin on koguaeg tegevust ja töö ei ole ühekülgne, ütleb ta.

- Tegelen aktiivselt ka reisijatega. Töötegemistes on vabadust ja vastutust, Strömbergi sõnul.
Parim asi Soome lahel töötamisel on aastaaegade vahetumine: talviti külm kaanetab mere ning suvel on ilus ilm. Siin on tunne, et oled kodus. See on meie meri.

Skandinaavlaslik pädevus

2012 aasta lõpus Tallinna- Helsingi vahelisel liinil sõitmisega alustanud ms Finlandiaga on Strömberg rahul.
-Laev on sobiv sellele liinile ja tihedale graafikule. Mootorivõimsust jagub parajalt.

Kapten Strömberg soovib omalt poolt reisijatele tere tulemast MS Finlandiale.
-Üritame kõigile reisijatele reisikogemuse muuta võimalikult mugavaks ja meeldejäävaks, oma skandinaavlasliku pädevusega, ütleb ta.