Maitsvaimad kalaroad leiate saarestiku menüüst

Maitsvaimad kalaroad leiate saarestiku menüüst

 Vaheldusrikas Rootsi laud pakub lisaks tugevatele lihatoitudele ka kosutavat alternatiivi taimetoitlastele.

Maitseretke soovitame alustada sidruniga maitsestatud krevettidest ja koorikloomadest, mis serveeritakse mustal leival. Rootsi laua vaieldamatuteks maitsepärliteks on ka kala-koorikloomaterriin, tõrvaräim ning praetud siig tilli-fenkolisalati ja sidrunimajoneesiga. Lihalaual on teiste seas koha sisse võtnud suitsutatud talle rostbiif, sea röövlifilee ja suitsuvorst. Taimetoitlaste eelroavalikusse sobivad hästi marineeritud kukeseened porgandi ja sibulaga, aedvilja-bulgurisalat ning grillitud suvised aedviljad ürtidega.

Suvine pearoogade menüü sisaldab lisaks klassikalistele keedetud suvekartulitele ka kartuleid sinihallitusjuustuga ning ahjusellerit pähklite ja vinegretikastmega. Jätke taldrikule ruumi ka kreveti-lõhepihvidele vähikastmes, kergelt suitsutatud lestale ja searibidele. Kokk pakub lihagurmaanidele ka lõigatavat suitsutatud sea kaelakarbonaadi ja veise antrekooti ning laeva lihapalle kukeseenekastmega.

Desserdilaualt leiate värsketest suvemarjadest tehtud hõrgutisi. Maasikaid on rohkelt nii koogis kui ka šarlotis. Traditsioone kannab mustikapirukas ja eestlaste maitsemeeli esindab õunastruudel. Veel pakume kardemoniga maitsestatud Ahvenamaa pannkooki ja klassikalisi hõrgutisi šokolaadi-moussest juustuvaliku, karamellide ja jahutava jäätiseni.

Saarestiku menüü serveeritakse MS Finlandia restoranis Buffet Eckerö perioodil 05.06.-20.08. Olete oodatud maitseretkele!