Andmeid töödeldakse, palun oota...

Andmeid töödeldakse, palun oota...

|

Sibeliuse Akadeemia muusikud M/S Finlandial

suomi100 490x320_ee

Eckerö Line soovib õnnitleda 100-aastast Soome Vabariiki, pakkudes noortele muusikutele esinemisvõimalust laeval. Kogu juubeliaasta jooksul astuvad igal teisel neljapäeval laeva pardale ja lavale Helsingi Kunstiülikooli Sibeliuse Akadeemia õppurid. Sibelius ja Finlandia on seega üheskoos. Mis võiks olla veelgi soomlaslikum?

Selle panusega teeme sügava kummarduse soome muusika ajaloole, ent ühtlasi suuname pilgu tulevikku. Loodetavasti hakkavad ju need noored virtuoosid peagi täitma kontserdisaale – ja laevade lavasid – kõikjal maailmas. Toetades andekaid muusikuid nende loometeel tahame omalt poolt tagada, et Soome muusika püsiks maailmatasemel. Loomulikult saame kuulda teistsugust muusikat, kui Soome lahel on harjutud kuulma – ja see on üksnes hea. Oma ettevõtmisega soovime ka värskendada arusaama sellest, mida laeval võib ja tohib mängida.

Esinejad ja esinemiste kuupäevad 2017

12.1. Santeri Halme & Auringonlaskun ratsastajat

santeri halme_ja_auringonlaskun_ratsastajat_490x320

Reibast meeleolu loov puhkpillidest koosnev popporkester, kes mängib vägagi mitmekesist muusikat – alates Oktoberfesti-hõngulistest lugudest kuni pop- ja rock-muusika klassikuteni.

Koosseis: Eero Kiukkonen, trompet; Sauli Saarinen, trompet; Antti Riihimäki, trompet; Ilkka Hongisto, metsasarv; Alexis Routley, metsasarv; Lauri Kilpinen, tromboon; Ville Niemelä, tuuba; Oskari Auramo, trummid

26.1. Enna & Evi

enna ja_evi_490x320

Kahe andeka noore naise duo esitab omapärases võtmes laule popist džässini ning muusikalide ja lööklauludeni.

Koosseis: Enna Henriksson, vokaal ja Eveliina Saikkonen, klaver

9.2. Tero Hyväluoma Frost V

frost 490x320

Tero Hyväluoma Frost V koosneb omalaadsetest ja vaba hingega muusikutest, kelle vägagi mitmekesine looming ulatub rockist klassikalise muusikani. Nende noorukite ansambel põimib üliosavalt žanre ning tulemuseks on hoogsuse ja meloodilisuse senikuulmatu, improvisatsioonidega vürtsitatud sulam.

Koosseis: Tero Hyväluoma, viiul; Harri Kuusijärvi, akordion; Matias Tyni, klaver; Vesa Ojaniemi, kontrabass ja Niko Votkin, trummid

23.2. Shava

shava 490x320

Maailma ainus „soome-bhangra" bänd. Bhangra on maailmas hetkel väga trendikas India päritolu tantsumuusika, millest Shava on loonud Soome jaoks kohandatud versiooni. India pulss lööb kui miljon amprit ja otse südamesse!

Koosseis: Kiureli Sammallahti, vokaal ja klahvpillid; Valtteri Bruun, keelpillid; Lauri Salokoski, bass; Sami Rönkä, dhol-tabla ja Mikko Arlin, trummid

9.3. Duo Cover Page

duocoverpage 490x320

Rõõmsameelse ja pühendunud esinemislaadi poolest kuulus bänd pakub unikaalseid interpretatsioone kõikidele teada-tuntud popphittidest ning igihaljastest lugudest.

Koosseis: Miikka Hakomäki, viiul ja Kalle Vainio, klaver

23.3. Loisto

loisto 490x320

Mitmekülgne ja stiilne keelpillikvartett, kes eelarvamustevabalt esitab mitmekesise repertuaari klassikalisest muusikast levimuusikapaladeni.

Koosseis: Laura Ahola, viiul; Emmi Salo, viiul; Pia Kukkonen, vioola ja Iiris Tötterström, tšello

6.4. Miss Jones Swing Band

missjones 490x320

Miss Jones Swing Bandi andekad noored muusikud esitavad värske haardega nii vana džässiklassikat kui ka uuemat, meelelahutuslikku džässi.

Koosseis: Annika Mustonen, vokaal; Adele Sauros, saksofon; Aleksis Liukko, klaver; Vesa Ojaniemi, kontrabass ja Jesse Ojajärvi, trummid

20.4. Duo Zenger & Levy

duo zenger_ja_levy_490x320

Stiilsete noorukite repertuaar koosneb džässiklassikast ning bossa nova ja kerge muusika pärlitest, mida tõlgendatakse elegantselt ja kaasahaaravalt.

Koosseis: Max Zenger, saksofon ja Janne Levy, klaver

4.5. Orquesta Solaz

orquesta solaz_490x320

Soome salsabändi rütmikas muusika ja energiline lavaesinemine on tõeliselt kaasahaaravad. Bändi enda muusika kõrval kuuleme ka tuntumaid salsamuusika pärle, mh näiteks Juan Luis Guerra & 440, Cheo Feliciano, Orquesta Tabaco y Roni ja Lalo Rodríguezi lugusid.

Koosseis: Joaquín Hernández, vokaal ja kitarr; Tomas Takolander, trompet, vokaal ja klaver; Esko Grundström, bass; Ricardo Padilla, löökpillid; Markus Jaatinen, trummid; Jari Jämsä, saksofon; Martti Vesala, trompet ja Heikki Tuhkanen, tromboon

18.5. Sherry Lips

sherry lips_490

A cappella vokaalansambel koosneb neljast naisest, kes esitavad oma mitmekesist meelelahutuslikku kava naiseliku energia ja huumoriga vürtsitatult. Nende repertuaari kuulub laule Frank Sinatra lugudest kuni 1960-ndate teismeliste iidoli Ann-Christineni ja üdini naiselike serenaadideni.

Koosseis: Sini Smolander, sopran; Saila Pöysä, sopran; Sara Knuuti, alt ja Maiju Häkkinen, alt

1.6. Kahden pennin orkesteri

kahden pennin_orkesteri_490x320

Reibas ja stampe vältiv meelelahutuslik džässorkester, kelle muusikalisteks eeskujudeks on möödunud sajandi keskpaiga nimekad esinejad nii Soomest kui ka mujalt maailmast Mh mängitakse Laila Kinnuneni, Olavi Virta ja Edith Piafi kuulsamaid lugusid.

Koosseis: Virva Immonen, vokaal; Veikko Muikku, klahvpillid ja akordion; Enne Purovaara, bass; Martin Gripentrog, kitarr; Jussi Nikula, trummid; Miia Reko, trompet; Joonas Tuhkanen, saksofon ja Esa-Pekka Tupala, tromboon.