Rattaga Helsingis

Helsingis on 1200 km rattateid ja väidetavalt pääseb rattaga selles linnas igale poole. Lisaks saab alla 5 km vahemaid läbida kõige kiiremini just jalgrattal. Helsingi linna kodulehel on olemas kaardid, mis soovitavad ratturile kõige kiirema ja sujuvama tee punktist A punkti B või lihtsalt kõige rattasõbralikuma.

Vaata kaarte jalakäijatele ja ratturitele või pane enne reisi teekond kaardil paika.

Ratta ülevedu MS Finlandial maksab vaid 5 €/suund. Helsingis on saadaval ka linna poolt pakutavad rendirattad.

Ratta võib ka metroosse kaasa võtta... tasuta muide

Nii jõuab päeva jooksul ka kesklinnast kaugemale. Näiteks võib suveks soovitada häid ujumiskohti Vuosaaris: Aurinkolahti, Uutela ja Kallvik. Kindel pluss autoga võrreldes on, et rattale leiab alati parkimiskoha. Lähirongi ei tohi rattaga minna E-R kell 7-9 ja kell 15-18, kuid muul ajal on see lubatud, eeldusel et kohti jätkub.

Kui soovite rattaga minna Suomenlinna, siis ka see on võimalik ehkki praamil tuleb osta rattale pilet. Bussides ja trammides ratast vedada ei tohi kui just pole tegemist kokkupandud rattaga spetsiaalses kotis.

Katseta kindlasti suurepärase vaatega rattateid, mis jooksevad mööda rannaäärt – Hietalahtist, kus Läänesadam asub, on hea koht alustada. 

photo by Julia Kivelä, Visit Finland

Sadamast pääseb kiiresti Baanale – 1,3 km pikkusele kergliiklusteele, mis ühendab Ruohonlahti linnaosa ja Kiasma kunstimuuseumit. Rada jookseb 100 aasta vanustesse kaljudesse uuristatud raudteesüvendis, mis on ääristatud puude ja põõsastega ja kus leiab nii puhkekohti, tänavakunsti kui lausa spordiplatse. 

Läbi Helsingi Keskuspuisto ja mööda Vantaanjoe kallast Kaivopuistoon viivat  jalgrattateed peetakse maailmatasemel olevaks – seal on vähene autoliiklus, hea kattega teed ja nende kõrvale jäävad peatuskohad ning vaatamisväärsused.

Põnev koht lõunasöögiks on Teurastamo kuhu rattaga hea sõita on. Looduse nautijatele võib soovitada Töölönlahti parke ja rattateid ning vanade puitsuvilate rajooni. Loe rohkem

Stadissa.fi lehelt leiab huvitav nimekiri soovituste ja kaartidega kuhu ja kustkaudu sõita. Nii võib sattuda huvitavatesse linnaosadesse ja näha palju selliseid vaatamisväärsusi, mis jalgsi päevakruiisile tulnul tavaliselt nägemata jäävad. Kauniks kevadiseks või suviseks päevaks pakub jalgrattaga liikumine kindlasti vaheldusrikast tegemist ja nägemist.