Meie kodulehel on hetkel väga palju külastajaid ja broneerimine on muutunud aeglaseks. Soovitame tulla tagasi broneerima hiljem.

Helsingis leiab tegevust ka talvisel ajal

Jõulutuled Esplanaadi platsil, pilt Ari-Pekka Darth Jõulutuled Esplanaadi platsil, pilt Ari-Pekka Darth

Jõuluajal tasub kindlasti külastada Helsingit, nautida tuledesäras linna, imetleda jõulupuud ja külastada jõuluturgu. Jõulutuled loovad linna mõnusa, sooja atmosfääri ja annavad pimedale talveajal oodatud helguse. 

Helsingi kesklinnas avatakse jõulutänavad piduliku rongkäiguga pühapäeval, 25.novembril kell 13.00 ning tänavad jäävad tuledesärasse kogu jõuluajaks. Lisaks põhilisele Aleksi jõulutänavale on jõulutuledes Esplanaadi park, Mannerheimi tee ja nende ümbruses asetsevad väikesed tänavad. Iga aastaga lisatakse jõulutulesid kogu linna aina juurde ning kaupluste jõuluteemalised vaateaknad on alati omaette vaatamisväärsuseks.

Jõulusoojust tasub kindlasti minna Helsingisse nautima. Kui päevakruiisist jääb väheseks, naudi Helsingit pikemalt ning peatu Radisson Blu Seaside hotellis.

Uisuta Helsingi kesklinnas

Uisuplats Helsingis, foto Jussi Hellsten Uisuplats Helsingis, foto Jussi Hellsten

Helsingi Pearaudteejaama lähistel avatakse igal talvel uisuväli, ka see aasta pole erand. Tuleta meelde uisusammud ja tee paar kiiremat ringi uiskdel või mängi sõpradega curlingut. Pärast välitegevusi on mõnus rüübata sõõm kuuma kakaod kõrval asuvas kohvikus. 

Kirikukontserdid

Kontserdid erinevates kirikutes Kontserdid erinevates kirikutes

Jõulumuusika ja kirikud käivad ikka käsikäes. Kui Eesti artiste meie kirikutes kuulamas juba küll käidud, siis miks mitte sel aastal nautida jõulukontserte hoopis Helsingi erinevates kirikutes. 

Vali omale sobiv kirikukontsert välja siit.

Jõuluturud Helsingis

Tuomaan jõuluturg, foto Jussi Hellsten Tuomaan jõuluturg, foto Jussi Hellsten

Helsingi peamine jõuluturg Tuomaan markinnat on avatud Senaatinturul 01-22.12.18. Turult leiab käsitöökauppa kui ka söögi- ja joogipoolist. Iga päev ootab lapsi külla jõuluvana ning pisikeste rõõmuks saab turul sõita ka tasuta karuselliga.

Kui aega üle jääb ning on soov ka teisi Helsingi jõuluturge külastada, siis lisainfot nende kohta leiab siit. 

Kui külm naha vahele poeb, tuleb tubastest tegevustest sooja otsida.

Hüppa läbi muuseumist Amos Rex

Amos Rex- kõige populaarsem muuseum Helsingis Amos Rex- kõige populaarsem muuseum Helsingis

Helsingi kõige uuem ja kindlasti kõige kuumem muuseum on hetkel Amos Rex. Amos Rex on muuseum, kus kohtuvad minevik, olevik ja tulevik. Ainulaadse ja põneva arhitektuuriga muuseumis on lisaks erinevatele väljapanekutele ka kontserdi ala ja Bio Rex kino, kus hakkavad toimuma filmifestivalid. 

Tutvu Amos Rex muuseumis toimuvaga siit.

Amos Rex muuseum asub Helsingi kesklinnas, Mannerheimintie 22–24

Jõuluostud Iso Omena kaubanduskeskusest

Iso Omena kaubanduskeskus Iso Omena kaubanduskeskus

Kui ilm veab alt ja jõuluostud veel tegemata, siis tasub ette võtta vähe pikem teekond ja külastada Helsingi 2018 aasta parimat kaubanduskeskust Iso Omena. Iso Omenast leiab üle  200 erineva kaupluse: riiete, vabaaja ja sisustuspoe. Lisaks leidub hulganisti ka vaba-ajategevust, keskuses on suur Duudsonit Activity Park, sisegolfirajad ja kinokompleks. 

Tutvu lähemalt Iso Omena kaubanduskeskusega siin.

Iso Omena kaubanduskeskus asub Piispansilta 11, Espoo.

Kaapelitehdas- Helsingi suurim kultuurikeskus

Kaapelitehdas Kaapelitehdas

Kaapelitehas on suurim kultuurikeskus, kus asub 3 muuseumi, 10 galereiid, tantsustuudiod, kunstikoolid jne. Tegevusi, kontserte, näitusi jagub kogu aastaks.  

Rohkem infot Kaapelitehdases toimuvast, leiad siit.

Kaapelitehdas asub Tallberginkatu 1, 00180 Helsinki