Huvitavat Helsingis

Helsingi oma eeslinnadega - Espoo, Vantaa ja Kaunianen - moodustavad miljonilinna, kus on palju põnevat teha, näha ja kogeda. Linn on hästi tuntud oma meelelahutuse, disaini, arhitektuuri ja kõrgtehnloloogiliste lahenduste poolest. Erinevaid tegemisi leiab nii suurtele kui väikestele. Jaluta mööda linna ajaloolist keskust ja naudi Helsingi suurepärast suurlinlikku atmosfääri ja arhitektuuri, šoppa disainikvartalis, pea piknik Esplanaadi pargis või hüppa paadile ja sõida Suomenlinnan merekindlusesse - Helsingi on mõnusalt avatud merele. 

Me soovitame Helsingisse jääda pikemalt kui päevaks ning selleks sobivad suurepäraselt Eckerö Line hotellipaketid Radisson SeaSide Blu või Clarion Hotel Helsinki hotellides.

Linnanmäki on nii Helsingi vaatamisväärsus kui ka Skandinaavia üks suurimaid lõbustusparke. Siin leidub tegevust igaühele.

Broneeri koos Eckerö Line’i laevapiletitega ka ühepäevased randmepaelad Linnanmäki lõbustusparki

Oodi Keskraamatukogu

Helsingi keskraamatukogu Oodi on põnev kohtumispaik ja vaba aja veetmise koht Helsingi südames. Soome 100. aastapäevaks valminud Oodi on avalik ruum, mis on avatud seitse päeva nädalas varahommikust hilisõhtuni. Oodi pole ainult koht, kus raamatuid kohapeal lugeda või kaasa laenutada. Keskraamatukogu kolmelt korruselt võib leida nii kino- ja näitusesaale, õppeklasse, suuremaid ja väiksemaid koosolekuruume, mängu- ja meediatube, kohvikuid ja restorani, laste mängunurga ning ohtralt kohti, kus lihtsalt istuda ja tööd teha või sõpradega kokku saada. Loe edasi Oodi kodulehelt

Löyly

Löyly on Helsingi kesklinnast vaid jalutuskäigu kaugusel asuv sauna- ja restoranikompleks. Nii ehitise asukoht kui ka arhitektuur on tähelepanu äratavad. Suurepäraselt on ära kasutatud ilusat rannajoont - kompleks on justkui loomulik osa ümbritsevast. Restorani, terrassid, saunabaari ja kaminasaali on kujundanud Joanna Laajisto ja Creative Studio.

Loe edasi siit

 

Allas Sea Pool

Seda imet peab nägema! Ujumiskeskus Allas Sea Pool Helsingi Kauppatori juures annab võimaluse ujuda Läänemeres nii suvel kui talvel! Saunad, erinevad basseinid, turgutuseks söök ja jook – siin on ruumi kuni 2700 inimesele! Suures basseinis on vesi alati 27C, mereveebasseinis on filtreeritud merevesi ja see on alati sama temperatuuriga, mis parasjagu ka meres. Lastebasseinis on alati 27C soe vesi. Ujumiseks tuleks kaasa võtta ujumisriided ja osta pilet. Söögi- ja joogihuvilised saavad terrassile ilma piletita.

Allas Sea Pool on avatud aastaringselt. Vaata lahtiolekuaegu siit.

Tuomiokirkko by VisitFinlandTuomiokirkko by VisitFinland

Muuseumid Helsingis

Helsingis ja selle lähiümbruses on palju põnevaid muuseume, mida soovitame kindlasti külastada. Me valisime teie jaoks välja vaid mõned neist. 

Amos Rex

AmosRex by Mika Huismaa
Kunstimuuseum Amos Rex on kunsti- ja linnakultuuri kohtumispaik, kus saavad kokku minevik, olevik ja tulevik. 

Uue muuseumi eesmärk on pakkuda ainulaadseid kogemusi ja üllatavaid kohtumisi.

Amos Rex’i kompleksi kuuluvad uued maa-alused näitusesaalid, 1936. aastal ehitatud Lasipalatsi ning Bio Rex kino. Lasipalatsi väljakule jääv muuseumi maapealne osa moodustab huvitava kuppelmaastiku, mis on kujunenud põnevaks kokkusaamis- ja vaba aja veetmispaigaks.

Loe edasi Amos Rex kodulehelt

Kiasma

Uuekunsti keskus Kiasma kogub meie aja kunsti. Nüüdiskunstikeskuses võib vaimustuda, vihastada, üllatuda – igal juhul saada elamusi!

Kiasmas vahetub aasta jooksul palju näituseid, seega sinna tasub ikka ja jälle taas põigata vaatama, mida uut näidatakse! Saadaval on ka kogu perele sobivaid töötube, kus õpitakse nüüdiskunsti tundma isetegemise, vaatamise ja vestlemise kaudu.

Kiasma on avatud aastaringselt. Lahtiolekuaegu vaata siit.

Ateneum kunstimuuseum

Ateneum, Alekei Poutanen
Soome vanim ja suurima kollektsiooniga kunstimuuseum on Ateneum. Juba muuseumi hoone ise on suur vaatamisväärsus, aga selle imetlemise hoos ei tasu tähelepanuta jätta sisu: läbilõiget Soome ajaloost ja inimestest läbi kunstnike silmade.
Muuseum on avatud kuuel päeval nädalas, teisipäevast pühapäevani. 
Rohkem infot muuseumi kohta leiad siit.

Helsingi Loodusmuuseum

Millal sa viimati seisatasid dinosauruse jalge ees või kuulasid metsloomade öiseid hääli Aafrika tähistaeva all? Siis on aeg külastada Helsingi Loodusmuuseumi.

Helsingi Loodusmuuseumi näitused tutvustavad Soome ja muu maailma mitmepalgelist loodust. Võta ette näiteks matk minevikku dinosauruste juurde eluslooduse ajalugu uurima. Muuseumisse on ujunud ka üks uus elanik – üle kaheksa meetri pikkune valgehai!

Helsingi Loodusmuuseum asub südalinnas, Helsingi pearaudteejaama lähedal ja on avatud aastaringselt.

Täpsemate lahtiolekuaegadega tutvu muuseumi kodulehelt

Design muuseum

Soome disaini koguv ja tutvustav muuseum avati juba aastal 1873 ja on tänaseks rahvusvahelise tunnustusega. Tasub kindlasti tutvuma minna omanäoliste Soome disaintoodetega.
Rohkem infot muuseumi kohta leiad siit.

Suomenlinna muuseum ja saar

Suomenlinna by Jussi Helstein
Suomenlinnan muuseum asub Suomenlinna saarel. Kindlusmuuseumis tutvustatakse selle üle 260 aastast ajalugu. Kindluses saab näha tolleaegseid sündmusi ja kuidas elasid siis inimesed. Kindlusesse on suvisel ajal eriti mõnus sõita laevaga.
Rohkem infot Suomenlinnan muuseumi kohta leiad siit.

Tramm nr 2

Kas teadsid, et Helsingi trammisüsteem on üks vanimaid maailmas. Üks võimalus Helsingit avastada, on sõita trammiga. Trammiga number 2 saad tiiru peale linna populaarsematele vaatamisväärsustele. Kui sellest veel isu täis ei saanud, naudi linnavaateid trammiliinil number 4. Osta ühistranspordipilet ja hüppa trammi.

Temppelikirkko

Temppelikirik asub Fredrikinkatu lõpus. Kirik on väga põneva arhidektuuriga kuna on rajutud kalju sisse. Kirikut tasub külastada enne lõunat, kui akendest sisse paistev päike tekitab ilusa vaatemängu. Kirikus on väga hea akustika ning seetõttu toimuvad seal tihti kontserdid.

Jaluta mööda Esplanaadi

Ilusa ilmaga on paim viibida värskes õhus ja Helsingit külastades tuleb ikka ja jälle teha mõnus jalutuskäik mööda Esplanaadi, nautides siis mõnusat ilma ja rohelust või pimeda aja tulede sära.


Kuhu minna

Shoppama

Jussi Hellsten
Helsingi on shopohoolikute paradiis, sest sealt kõike, mida hing ihkab.
Luksuslikud butiigid: Loius Vuitton, Kaarina K.
Kaubanduskeskused: Kamppi, Galleria Espalanad, Forum, Jumppi, Itis. Se viimane on põhjmaade suurim.
Disainipoode: Lokai, Common
Soome disaini: Marimekko, Iittala, Ivanka Helsinki, Minna Parikka
Second hand: UFF
Head poodlemist!

Teurastamo

Jussi Hellsten
Teurastamo on kaasaaegne urbanistlik kunsti ja söögikultuuri keskus. See endine tapamaja hoone on überehitatud moodsaks vabaajakeskuseks. Suvisel ajal toimub seal palju vabaõhukontserte ja -üritusi. Vaata lisaks: www.teurastamo.com

Tutvu disainikvartaliga

Julia Kivelä
Helsingis leiad disaini igal nurgal ja disainikvartal hõlmab kas juhuse tahtel või planeeritult lausa mitu linnaosa. Koosta disainikaarti abil endale sobiv teekond , valides meelepäraste muuseumide, kontseptsioonipoodide või kohvikute vahel. Disainikaardi leiad siit: www.designdistrict.fi/eng/map/?filter=all

Turgudele tiir peale

Jussi Hellsten
Helsingis on kuus väljakut, kus onpüsti pandud turud. Kuulsaimad neist on Helsingi kesklinna turg ja Hakaniemi turg. Suvel tasub kindlasti külastada Hietalahti kirbuturgu, kus käib elav kauplemine ja on lihtsalt mõnus aega veeta. Vaata avamisaegu siit: 

Jaluta Lammassaarel

Ioannis Kouloussis
Kui linnakära on ära tüüdanud, siis sõida Lammassaarele ja naudi looduse ilu ning rahu ja vaikust. Aga pea meeles, et Lammassaarel võib liikuda ainult mööda laudrada.