Täiuslikult krõbe peekon MS Finlandial

Täiuslikult krõbe peekon MS Finlandial

Soome päritoluga krõbedaks praetud HK peekonit leiab Eckerö Line’i MS Finlandialt nii hommikusöögilaualt kui ka maitsvate hamburgerite vaheltPeekon on klientide seas püsivalt populaarne ja seda kulub laeval rohkesti. 

 Me soovime eelistada kodumaist ja kvaliteetset toorainet, mistõttu pakumegi oma klientidele maitsvat HK peekoniträägib MS Finlandia peakokk Tuomas Sillanpää.  

40-aastaseks saavas HK Ameerika peekonis on kõrge lihasisaldusprotsent ja enamikule soomlastest on see tuttav usaldusväärne peekon. Kodumaise teraviljaga söödetud põrsa küljelihast tehtud peekonit süüakse laeval iga päev. HK tarnib Eckerö Line’ile lisaks peekonile ka teisi lihaliike ja -tooteid. Kõiki tooteid iseloomustab tootmise kodumaisus, traditsioonilised maitsed ja kõrge kvaliteet. Liha päritolu on alati teada ja kogu tooraine suhtes kehtivad ranged kvaliteedi- ja vastutusnõuded.

Peekon sobib nii pikkpoissi kui muffinisse

Peekon sobib peaaegu igale poole. Traditsiooniliselt seda kasutatakse just hommikusöögiks ja hamburgerites, aga peekon annab hea maitse ka hakklihaküpsetistele, leivale ja salatile. Peekon teravdab samuti kala maitset ja seda tasub proovida ka leivategemisel. 

– USAs on peekonibaar, kus krõbedaks praetud peekonit kasutatakse Bloody Mary segamispulgaks. Peekonit võib siis kasutada mistahes otstarbel, naljatleb HK peakokk Janne Leppänen. 

Täiuslikku peekonit on lihtne valmistada ka kodus. Peekonit võib praadida traditsiooniliselt pannil või vahelduseks hoopis ahjus, kus peekoni aroom ei levi nii võimsalt ja saab korraga praadida suurematki kogust. Peekonit praetakse kuumal pannil umbes minuti kummaltki poolelt. Pärast praadimist tõstetakse peekoniviilud paberile, et ülearune rasv maha valguks. Ahjus praetakse peekonit 200-kraadises kuumuses 8–12 minutit, kuni viilud on mahlakad ja krõbedad.  

Kui on vaja peekonit lõigata väiksemateks tükkideks, tuleks seda teha külmalt. Kui panna peekon sügavkülmikusse enne töötlemist umbes 5 minutiks, on selle ribadeks või kuubikuteks lõikamine hõlpsam.

Liituvad postitused
  1. Merele vanaisa jälgedes  Merele vanaisa jälgedes Üht MS Finlandia laevapere uusimat liiget, napilt aasta kokana töötanud Roope Havuneni, võib näha laeva igas köögis.
  2. Koolipingist õõtsuvale laevale  Koolipingist õõtsuvale laevale Laevareis pole täiuslik ilma külakostita.
  3. Punane vein igale maitsele  Punane vein igale maitsele Eckerö Line’i veinivalikust leiab rohkesti kvaliteetseid punaseid ja valgeid veine koju kaasa ostmiseks.
  4. Klaas kvaliteetset šampanjat Klaas kvaliteetset šampanjat Eckerö Line teeb koostööd Soome mitmete veini maaletoojatega.