Täiuslik Rootsi laud lõpeb juustuga

Täiuslik Rootsi laud lõpeb juustuga

MS Finlandiale tarnib juuste Soome juustutootja Valio. Rootsi laua juustuvalik vahetub aeg-ajalt, aga üks juustudest on seal aastaringselt: juust Valio AURA. See on klientide ülekaalukas lemmik.

– Rootsi lauas on alati vähemalt kolme sorti juustu ja neid kulub nädalas mitukümmend kilo. Pakume juustu keedise või marmelaadiga ja mitmesuguste küpsistega, selgitab peakokk Tuomas Sillanpää.

Valio peakokk Jani Lamminperä soovitab kodukokkadel juustukandikule valida mitu erinevat juustu: kõva ja pehmet, enda maitsele vastavat. Samas julgustab ta alati proovima ja harjumatumaid maitseid. Lisaks juustule Valio AURA on heaks vahelduseks näiteks lahjem Valio Emmental sinileima (sinise templiga) ja tugevam Valio Emmental punaleima (punase templiga). 

– Meie valikus on ka suurepäraseid uusi delikatessjuustusid, näiteks soolakristallidega Valio Keisarinna ja alpijuustutaoline Alppi Kreivi, soovitab Lamminperä. 

Lisa juustule moosi ja küpsiseid

Võta juustukandikule erinevaid magusaid moose, näiteks kirsi- ja viigimarjamoosi. Ka Soome sõstrast ja rabarberist tehtud moosid sobivad hästi kokku kõigi juustusortidega. Lamminperä hoiatab toorete kibedate marjade ja puuviljade ning viinamarjade eest, eriti kui juustu nauditakse koos veiniga. Need rikuvad tavaliselt veini hea maitse. 

– Batoonsai, sobivalt soolased küpsised ja grissinid on heaks kaaslaseks juustule, nagu ka klassikaline jõulupiparkook. Proovige ka pähkleid naturaalselt või röstitult. 

Vein on juustu juurde alati kindel valik. Ja mitte ainult punane vein, sest ka mitmed valged sobivad juustuga imehästi. Eriti, kui vein pole liiga magus. Lamminperä soovitab proovida ka õlut. Klassikaline laagriõlu ehk ei tööta, aga küpsema maitsega ale-tüüpi õlled ja porterid on juustu juurde suurepäraseks alternatiiviks. Nende maitses olev kerge magusus tasakaalustab juustu soolasust ja rasvasust. 

Valio on ligi 113-aastane Soome piimafarmerite omanduses olev ettevõte. Valio populaarseim juust on klassikaline Oltermanni: seda toodetakse aastas üle 15 miljoni kilo. Valio AURA juustu söövad soomlased aga ligi kaks miljonit kilo aastas.