Soome vikerforell on Rootsi laua külmade suupistete kuningas

Soome vikerforell on Rootsi laua külmade suupistete kuningas

Arvo Kokkoneni maitsvad soome vikerforellid on menüüs alati. Nende liik ja serveerimisviis siiski alatihti muutub. 

– Kui jätaksime mõne populaarse kala ära, saaksime klientidelt selle kohta otsekohe tagasisidet. Laeval peab olema võimalus nautida suures valikus kala, mida kodus alati ei söö, räägib MS-Finlandia peakokk Tuomas Sillanpää.  

Eckerö Line’i kalalaualt leiab ehtsa lepasuitsuga kuum- ja külmsuitsutatud ja soolatud soome vikerforelli. Kalad on suitsutatud enam kui 50 aasta pikkuse kogemusega, mistõttu nad on tõeline hõrgutis. Eckerö Line’i külmkokk Jaakko Jokinen ei tee kaladega muud, kui kaunistab nad enne külmlaual serveerimist.   

– Kuumsuitsutatud vikerforelli süüakse laeval kindlasti kõige rohkem ja see on külmlaua populaarseim kala, aga loomulikult maitsevad kalad hästi ka soojalt, kinnitab Jokinen. 

Lisaks külmlauale tehakse kaladest ka salateid ja soolaseid küpsetisi, nagu näiteks imelist lõhepannkooki.  

Vastutustundliku kalapüügi nimel

Arvo Kokkoneni väärtusteks on värskus ja ökoloogia nõuetega arvestamine. Ettevõte panustab pidevalt vastutustundliku kalapüügi ja mereseisundi edendamisesse. Vikerforellid kasvavad Põhja-Karjala puhastes veekogudes ning nende värskuse ja kõrge kvaliteedi tagab katkematu külmakett kuni kliendini. Eckerö Line’ile tarnitakse kalu umbes kolm korda nädalas, mistõttu laeval pakutakse alati vaid paar päeva varem püütud vikerforelli. Samavõrd maitsvaid ja värskeid kalu müüakse ka hästivarustatud toidukauplustes.