Täiendatud teade: Soome Meremeeste Liit teatas postiteenuste- ja logistikaliidu PAU streigi toetusmeetmete käivitamisest Soome lipu all sõitvatel laevadel

Täiendatud teade: Soome Meremeeste Liit teatas postiteenuste- ja logistikaliidu PAU streigi toetusmeetmete käivitamisest Soome lipu all sõitvatel laevadel

Soome Meremeeste Liit peatas neljapäeval 21. novembril Soome sadamates kaubaga sõidukite ja veokite üleveo. Tallinna sadamas jätkub kaubavedude teenus tavapärasel moel. Streigi võimaliku laienemise korral teeb MS Finlandia viimase streigieelse väljumise 25.11. kell 6. Seejärel jääb laev sadamasse.

Streigi mõju Eckerö Line'i liiklusele:

Toetusstreik mõjutab Eckerö Line'i kaubalaeva MS Finbo Cargo liiklust marsruudil Muuga-Vuosaari. 21. - 23.11.2019 jääb MS Finbo Cargo Vuosaari sadamasse ning nendel päevadel laev sadamast ei välju. Autoga reisijad, kellel on tehtud broneering MS Finbo Cargo nendele väljumisele, võetakse ühendust ning nende reis tõstetakse ümber MS Finlandiale või muudetakse reisikuupäeva. Pühapäeval, 24.11, sõidab laev tavapärase graafiku järgi. Kui streik esmaspäeval jätkub, siis MS Finbo Cargo saabub Vuosaare sadamasse kell 7, misjärel jääb ta sadamasse. 

Tallinn-Helsingi liinil sõitev MS Finlandia jätkab tavapärast reisijateveo liiklust võttes peale nii autoga kui ilma autota reisijaid. MS Finlandia ei teosta streigi tõttu kaubavedusid Helsingi-Tallinn suunal alates neljapäevast, 21.11, kella 9. Tallinn-Helsingi suunal võtab MS Finlandia jätkuvalt peale cargo reisijaid. Streigi võimaliku laienemise korral teeb MS Finlandia viimase streigieelse väljumise 25.11. kell 6. Seejärel jääb laev sadamasse.

Eckerö Line'i klienditeenindus võtab ühendust klientidega, kellel on tehtud broneeringud nendele väljumistele, mis jäävad streigi tõttu ära. Nende reisijate broneeringud, kes lähevad pakettreisile või naasevad pakettreisilt, tõstetakse ümber teiste laevade väljumistele. Kliendid, kellel on broneeritud liini- või kruiisireis, saavad oma broeeringut ilma kuluteta muuta või neile makstakse raha tagasi. 

Loodame, et osapooled jõuavad lähiajal kokkuleppele. Jälgime olukorda ja teavitame oma reisijaid edasistest toimingutest.