Pressiteade: Eckerö Line püstitas reisijate rekordi ka 2019 aastal

Pressiteade: Eckerö Line püstitas reisijate rekordi ka 2019 aastal

Eckerö Line’i reisijate arv, mis 2018. aastal kasvas plahvatuslikult 24%, tõusis uue rekordini ka 2019 aastal. 2019. aasta reisijate arvu rekordi püstitamisele aitas kaasa MS Finbo Cargo liinile toomine ning kasvanud rahvusvaheliste reisijate hulk.

Tallinn-Helsingi liinil kahe laevaga opereeriv Eckerö Line suurendas 2019. aastal oma reisijate arvu veelgi. Hoolimata kahanevast turust ning tihedast konkurentsist Tallinn-Helsingi liinil jätkus Eckerö Line’i 2018. aastal alanud reisijate arvu märkimisväärne kasv ka 2019. aastal, mil Eckerö Line’i laevadega reisis 1 890 000 reisijat, mis on umbes 45 000 reisijat rohkem kui mullu. Suurepärane tulemus saavutati hoolimata MS Finlandia korralisest hooldusest 2019. aasta alguses ning aasta lõpus toimunud Soome Meremeeste Ametiühingu streigist.

2019. aasta rekordilise reisijate arvu püstitamisele aitas kaasa MS Finbo Cargo liinile toomine juuni lõpus. Reisiparvlaev sõidab Tallinna Muuga sadamast Helsingi Vuosaari sadamasse ning lisaks autoga reisijatele transporditakse MS Finbo Cargo pardal juba pea 40% Eckerö Line’i kaubaveomahust. 2019. aastal kasvas ka kaubaveomaht 10%.

MS Finbo Cargo algus on olnud hea nii reisijateveo kui ka kaubaveo osas. Autoga reisivad kliendid on uue liini hästi vastu võtnud kui praktilise ja taskukohase variandi Eestist Soome reisimiseks,“ ütleb Eckerö Line’i tegevjuht Taru Keronen.

Eckerö Line'i rahvusvaheliste reisijate arv kasvas ka tänavu, mullusega võrreldes 9%. Suurim kasv tuli Balti riikidest, kuid kasvavad turud on ka Inglismaa, India, Saksamaa ja, nagu varasematel aastatel, Hiina.

Rahvusvaheliste reisijate arvu suurenemine tuleneb väga aktiivsest müügitegevusest nii lähi- kui kaugturgudel,“ ütleb Eckerö Line’i rahvusvahelise müügi- ja turundusosakonna juht Peep Siinmaa. „Oleme edukalt osalenud messidel Hiinas, Saksamaal, Hispaanias, Singapuris ning arvukatel kontaktüritustel Indias, Jaapanis ja Venemaal, kus meil tuleb teha rohkem tööd pigem Eesti ja Soome tutvustamise kui konkreetsete laevatoodete müügiga. Kui meie põhjanaaberriik ja selle pealinn on enamikel turgudel juba tuntud sihtkohad, siis välisturistide Eestisse ja Tallinnasse saamisega tuleb jätkuvalt väga palju tööd teha,“ selgitab Siinmaa.
MS Finlandia pardal pakutav parim värske põhjamaine toit ning ainsa laevana Tallinn-Helsingi liinil aastaringselt kõlav elav muusika on Siinmaa sõnul samuti väljastpoolt tulijale põnev, uudne ning piisavalt teistsugune, meeldejääv elamus.

Oleme rõõmsad, et varasem Soome turistide arvu langus on peatunud. Selles on kindlasti oma osa nii EAS Turismiarenduskeskuse aktiivsetel tegevustel Soome suunal kui ka Soome turiste Eestisse kutsuvad uued, suurepärased kultuurirajatised, nagu fotokunstikeskus Fotografiska, elamuskeskus Proto ja Paksu Margareta suurtükitornis renoveeritud Meremuuseum,’’ lisab Siinmaa.

Eckerö Line osaleb ka jaanuaris Helsingis Põhjamaade suurimal turismimessil Matkamessut 2020 kus partnermaaks on Eesti ning kus pakutakse laialdaselt teavet Eesti kultuuri-, kunsti- ja majutusvõimaluste kohta.