MS Finbo Cargo alustab 6. aprillil kaubalaevana

MS Finbo Cargo alustab 6. aprillil kaubalaevana

Alates 6. aprillist kahekordistub Eckerö Line’i kaubaveoste maht, mil korralisest hooldusest naaseb MS Finbo Cargo. Soome ja Eesti vahelise kaubamahu suurendamine on eriti oluline, et tagada igakülgne varustus- ja transpordikindlus erandlikes olukordades, mille on põhjustanud koroonakriis.

MS Finbo Cargo naaseb kaubalaevana Tallinn-Vuosaari liinile esmaspäeval, 6. aprillil. Jaanuari alguses suundus MS Finbo Cargo Landskrona sadamasse korralisse hooldusesse, mille käigus laeva jääklassi tõsteti Soome lahe nõudlikele oludele vastavaks. MS Finbo Cargo pakub hetkel ainult kaubaveoteenuseid ehk reisijate vedu laeva pardal on peatatud.

„Meil on hea meel, et saame oma kaubalaeva kasutusele võtta olukorras, kus reisijate liiklus on häiritud ning märkimisväärne osa kaubaveomahtudest on liinilt kadunud,“ ütleb Eckerö Line’i tegevjuht Taru Keronen. „COVID-19 olukorra tõttu tegutseb MS Finbo Cargo praegu ainult kaubalaevana ning erandkorras sildub Muuga sadama asemel Tallinna Vanasadama A-terminalis, ”lisab Keronen.

Meretransport on Soome ühiskonna jaoks ülioluline. Tavaolukorras moodustab meretransport umbes 80% Soome impordist ja umbes 90% ekspordist.

„Kahe laeva peale kokku pakub Eckerö Line nüüd 10 väljumist päevas, mis leevendab ajutist läbilaskevõime puudujääki Tallinn-Helsingi liinil. Sel viisil saame toetada Soome varustuskindlust ning tagada tööstuse-, meditsiini- ja toidutransport, “ ütleb Keronen. „Hetkel on tähtsaim prioriteet ravimite õigeaegne kohaletoimetamine. Ravimeid transportivad sõidukid lastitakse laeva ning laevalt maha esmajärjekorras,“ lisab Keronen.

MS Finlandia ja MS Finbo Cargo sõidavad Soome lipu all. Vaata laevade sõidugraafikut siit.