Merele vanaisa jälgedes

Merele vanaisa jälgedes

Vahel kuluvad tööpäevad peaköögis ehk pliidi ääres, vahel praeb ta burgereid grilli poolel. Mõnikord kutsutakse teda jälle külmkööki. 

Enne laevale tulekut töötas Havunen hotelliköögis peakokk Tuomas Sillanpää alluvuses. Kui Sillanpää siirdus Eckerö Line’i, meelitas ta kaasa ja Havuneni. Pärast mõningast mõtlemist tundus ettepanek huvitav – oli ju tema vanaisagi olnud meremees ja ka sõjaväes teenides õnnestus tal laevakokana kogemusi hankida.

– Esimesel tööpäeval närveerisin üsna tugevalt. Mõtlesin, mis liiki inimesed siin koos on ja kuidas töö laabub erinevates oludes. Mind võeti aga kohe hästi vastu ja siia oli lihtne tööle tulla, meenutab Havunen tänulikult.

Sillanpääl oli lihtne Havuneni endaga kaasa oma meeskonda kutsuda. Tema sõnul on Havunen noor multitalent, kes vehib alati usinalt tööd teha ning suudab tööd teha mitmes erinevas kohas ja täita vastutusrikkaid ülesandeid.    

Mitmesugused maitsed laeva kõigil korrustel

Kõik MS Finlandia kokad valmistavad toitu nii klientidele kui laevapersonalile. Peaköögis valmistatakse hõrgutisi nii Rootsi lauale kui oma töötajate ühiskajutisse. Külmköögist tulevad Rootsi laua külm- ja magustoidud, samuti koosolekukeskuses pakutavad söögid. Grilli poolel valmistatakse tellitud toite, mille hulgas hamburger on püsivalt populaarne. 

– Vahel saan teha ka transatöid ehk siis kanda toiduaineid laost ülemise korruse kööki. Eks erinevatel päevadel tule ette erinevaid töid, jutustab Havunen.

Kokkadel on laevas pikad tööpäevad. Tööpäev algab tihti juba kell 6.30. Keskpäeval on paaritunnine puhkus, misjärel tuleb toite valmistada sügavale õhtusse – välja arvatud tunnine puhkus.

Havunen nimetab laeval töötamise plussideks neid samu asju, mida mitmed teisedki. Kolleegid on nagu ühtne perekond ja pikk 10-päevane vaba periood lubab töörutiinist korralikult välja puhata. 

– Innustab igasugune tagasiside. Ülemuse kiitus on tore asi, aga ka klientide tagasiside on tavaliselt positiivne. Selle peale oled kohe terve päeva heas tujus. 

 

Liituvad postitused
  1. Koolipingist õõtsuvale laevale  Koolipingist õõtsuvale laevale Laevareis pole täiuslik ilma külakostita.
  2. Täiuslikult krõbe peekon MS Finlandial Täiuslikult krõbe peekon MS Finlandial Eckerö Line’il süüakse peekonit iga päev. Peekon tuleb Soome farmidest ja selle päritolu on alati teada.
  3. Punane vein igale maitsele  Punane vein igale maitsele Eckerö Line’i veinivalikust leiab rohkesti kvaliteetseid punaseid ja valgeid veine koju kaasa ostmiseks.
  4. Klaas kvaliteetset šampanjat Klaas kvaliteetset šampanjat Eckerö Line teeb koostööd Soome mitmete veini maaletoojatega.