Menüü Merelt linna on täis lõikusande

Menüü Merelt linna on täis lõikusande

Buffet Eckerö sügisene Rootsi laud pakub parimaid lõikusande alates aedviljadest kuni värske kala ja lihani. Alustage maitsenaudinguid traditsioonilise kalamarja ja tervete krevettide või sinikarbisalati, kuumsuitsulesta või hoopis lõhesašimi ja sojakastmega. 

Eelroogade laual pakutava laagerdatud soome veisefilee ja lambacarpaccio kõrvale sobivad suurepäraselt hooaja aedviljadest valmistatud salatid, nt karge ahjuselleri-õunasalat, nuikapsa-coleslaw. Juurviljade mehist maitsemaailma tasakaalustavad aga sellised peened lisandid nagu sidrunihummus ja riisiküpsised või siis hoopis tomati-pühvlimozzarellasalat.

Peale eelroogi tasub hetkeks hinge tõmmata, et siis taas uuele ringile minna – näiteks soojendava homaarisupi järele. Soojade roogade hulgast leiab lisaks rahvusvahelistele maitsetele ka traditsioonilisi hõrgutisi, nt laevaköögis valminud Pozarski kotletid, küpsetatud juurviljad ja rostbiif, mis lõigatakse sarnaselt karamelliseeritud sealihaga lahti alles serveerimistaldrikul. Küpsetatud punapeet kaetakse sinihallitusjuustuga ja kapsatükkidele annavad maitsenüansi soolapähklid. Vikerforell serveeritakse mereandidega vastupandamatult maitsvas fenkoli-võikastmes.

Ka magustoidulaud sisaldab hooaja parimatest toorainetest valmistatud pärleid, nt muraka panna cotta, mustikaparfee laimisiirupiga ning loomulikult õunakook. Menüüs on oma kindel koht ka klassikalistel toitudel, nt armastatud šokolaadimousse, puuviljasalat, juustud, jäätis

Menüü Merelt linna serveeritakse restoranis Buffet Eckerö perioodil 21.8.-1.10.2019. Maitsenaudingud ootavad!