Maitsvat toitu süüakse esmalt silmadega

Maitsvat toitu süüakse esmalt silmadega

Kaunis ja maitsva välimusega toit äratab huvi, aga toidu halb disain rikub 40 protsenti einestaja elamusest. Nii arvab tuntud telekokk ja toidustilist Alex Nurmi, kes käis veebruaris meie Meremaitsed-akadeemia kolmandat loengut pidamas. Häid nõuandeid toidu serveerimiseks ja disainiks said nii laeva personal kui toiduhuvilised reisijad. 

Suuremate ürituste puhul on Rootsi laud tavaliselt parim lahendus. Kõiki toite ei tasu välja panna suurtes kaussides ja suurtel vaagnatel, vaid serveerige osa toitu väiksemates kaussides või taldrikutel. Tekitage toidulaual erinevaid tasemeid kas või puukastide või laudade ja telliste abil, kuna mitu kõrgust lisab tervikule elegantsi.

– Ka aluspindadel on Rootsi lauas suur tähtsus. Erinevat meeleolu aitavad pakkuda teibid ja tapeedid, mille valik on ehituskauplustes tohutu. Näiteks puitu, kivi ja betooni jäljendavaid pindu saab luua paarikümne euroga ja lõpptulemus näeb suurepärane välja, soovitab Nurmi.

Ehituspoest võib kaasa haarata ka näiteks kunstmuru või kas või rulli ehtsat muruvaipa. Laua kujundamisel tasub kasutada looduslikke materjale. Toidunõud võib edukalt paigutada näiteks plankudele või samblale.

Mängud kondiitrikotiga

Toidu väljapanek on peamine ja see ei peagi nii tõsine olema. Kasutage selleks erinevaid ja erivärvilisi taldrikuid, klaase ja teisi nõusid. Moes on ehtsad, tahumatud ja rustikaalsed pinnad ning taldrikudki ei pea tingimata täiuslikult ümmargused olema. Harrastage share food-stiili ehk siis jagatavaid portsjoneid ning pakkuge toitu kas või kortsutatud küpsetuspaberilt või otse küpsetusnõust.

– Portsjoneid disainides mängitakse nüüd kondiitrikotiga. Kujundage kastmed ja püreed taldrikul spiraaliks või tilkadeks. Kallutage taldrikut ja laske kastmel valguda, siis saate tilkadest huvitavaid vorme. Võib kasutada kunstipärast pritsimist ja portsjonid ei pea ühesugused välja nägema, julgustab Nurmi.

Vihjeid kodukööki

Keittiömestarit Tuomas Sillanpää, Kai Honkamäki sekä kokki ja food stylist Alex NurmiKeittiömestarit Tuomas Sillanpää, Kai Honkamäki sekä kokki ja food stylist Alex Nurmi

Alex Nurmi loengult said oma tööks häid vihjeid ka m/s Finlandia peakokad Kai Honkamäki ja Tuomas Sillanpää. Nad hakkasid mõtlema, kuidas Alexi nõuandeid laeva Rootsi lauas kasutada, ning kavatsevad pöörata tulevikus rohkem tähelepanu näiteks toidu väljapanekuks kasutatavatele nõudele.

– Loengut tuli kuulama ka rohkesti toidust huvitatud reisijaid. Helsingi piirkonnast olid laevareisile tulnud Susanna Holm ja Heidi Orlikoff, kes nimetavad end toiduhulludeks, ja neile oli Alexi loeng meeldiv üllatus.

Susanna Holm, Heidi Orlikoff, Alex NurmiSusanna Holm, Heidi Orlikoff, Alex Nurmi
Liituvad postitused
  1. Merele vanaisa jälgedes  Merele vanaisa jälgedes Üht MS Finlandia laevapere uusimat liiget, napilt aasta kokana töötanud Roope Havuneni, võib näha laeva igas köögis.
  2. Koolipingist õõtsuvale laevale  Koolipingist õõtsuvale laevale Laevareis pole täiuslik ilma külakostita.
  3. Täiuslikult krõbe peekon MS Finlandial Täiuslikult krõbe peekon MS Finlandial Eckerö Line’il süüakse peekonit iga päev. Peekon tuleb Soome farmidest ja selle päritolu on alati teada.
  4. Punane vein igale maitsele  Punane vein igale maitsele Eckerö Line’i veinivalikust leiab rohkesti kvaliteetseid punaseid ja valgeid veine koju kaasa ostmiseks.