Liikluskorralduse muudatus Helsingi Lääneterminalis. Kogu raskeveokiliiklus suunatakse alates 13.1.20 Tyynenmerenkadule

Liikluskorralduse muudatus Helsingi Lääneterminalis. Kogu raskeveokiliiklus suunatakse alates 13.1.20 Tyynenmerenkadule

Raskeveokiliikluse nii sisenemine kui väljumine Helsingi Lääneterminali piirkonnas toimub Rionkatu ja Tyynenmerenkatu tänavate kaudu.

Alates 13. jaanuarist 2020 muutub raskeveokiliikluse korraldus Helsingi Lääneterminalis, mil sadamasse pääseb Tyynenmerekatu kaudu.  Edaspidi toimub nii sadamasse sisenemine kui ka sadamast väljumine Rionkatu ja Tyynenmerenkatu ristmiku kaudu. Selline  raskeveokiliikluse ümberkorraldus viib Helsingi linna lähemale eesmärgile, kus sadamat kasutav raskeveok sõidab võimalikult lühikese aja jooksul läbi Jätkäsaari elamurajoonide.

Liikluse ümberkorraldus ei suurenda tiheda liikluse mahtu sadamapiirkonnas, kuid raskeveokiliikluse ootealad kaovad Jätkäsaarest täielikult. Veoautod ja haagised ootavad laevalepääsu kinnises sadamapiirkonnas asuvatel kaidel.

Uue liikluskorralduse elluviimiseks on tehtud muudatusi nii tänavavõrgus kui ka sadamaalal. Detsembrikuus muutub liikluskorraldus Rionkatu ja Tyynenmerekatu ristmikul. Sadamas paigaldatakse uued  piletite registreerimisväravad ja -süsteemid ning sõidukite ooterajad siiratakse kai äärde.  Check-in suunatakse uude kohta nädalavahetusel, mil raskeveokiliiklus on väiksem. 

Sõiduautodega pääseb sadamasse Länsisatamankatu kaudu

Sõiduautoga reisivad kliendid suunatakse nii sadamasse sisenemisel kui ka sadamast väljumisel Länsisatamakatu ja Tyynenmerekatu ristmikule. Sõiduautoga reisijatel soovitame Lääneterminali jõudmiseks kasutada Länsisatamakatu tänavat. 

 

Liiklusskeem sõiduautoga reisijatele 

Sadamasse saabumine sõiduautoga

Liiklusskeem raskeveokiliiklusele

Sadamasse saabumine raskeveokiga

Sõiduautoga reisijatel soovitame Lääneterminali jõudmiseks kasutada Länsisatamakatu tänavat.