Klientide tänu annab indu

Klientide tänu annab indu

MS-Finlandia koosolekukeskust ja lounge’i juhtiv Jani Kukkonen on laeval töötanud kokku viis aastat, esmalt kelneri ja ülemkelnerina Buffet Eckerös ja seejärel koosolekukeskuses. Kukkonen on läbinud mitmeid täiendkoolitusi ja laeval töötamine on talle andnud palju kogemusi. Kukkonen tuli alguses laevale asendajaks juhuslikes töövahetustes, aga saigi seejärel kiirelt püsiva töökoha.

– Olen väga tänulik kõige eest, mida olen laeval võinud õppida ja kogeda. 

Õhust merele

Kukkonen sattus laevale juhuslike sündmuste tõttu. Varem töötas ta stjuuardi ja purserina. Kui viimane tööandja läks pankrotti, tegi Kukkonen mitmeid plaane, mida tulevikus ette võtta. Ta võttis telefoni kätte ja valis esimese kontaktnumbri, mis kätte sattus. Helistas igaks juhuks, et vaatame, mis saab.  
 
Kukkonen asus Eckerö Line’is tööle juulis 2013 ja töö on talle meeldinud. Tema tööpäev algab äratuskella helinaga umbes kell 6.30. Järgneb kiire dušš ja hommikusöök, misjärel Kukkonen läheb kliente vastu võtma. Tööks koosolekukeskuses ja lounge’is on klientide teenindamine – inimesi tervitatakse ja nende laevasõit või koosolek tehakse võimalikult meeldivaks. Kliendid saavad Eckerö Line’is hea teeninduse osaliseks ja klientide tänu on ka Kukkonenile tähtis. See annab indu edaspidiseks.

Suurepärased kolleegid ja palju puhkepäevi

Parimaks mälestuseks MS Finlandial töötamise ajast peab Kukkonen talle antud hüüdnimesid. Näiteks kutsus ülemus Kukkoneni omal ajal Tornaadoks. Tema sõnul pruukis Kukkonenile vaid selja keerata, kui too oli juba töö kiirelt ära teinud. Nagu tornaado. 

– Selle töö juures on parim head kolleegid. Meil on siin laeval väga üksmeelne ja sõbralik kollektiiv. 

Vastukaaluks pikkadele tööpäevadele ja vahetustele saab Kukkonen rohkesti vabu päevi. Talle meeldib reisida ja veeta aega lähedaste inimestega. Kukkoneni sõnul ongi selle töö juures boonuseks lisaks meeldivatele klientidele ja kolleegidele ka rohked puhkepäevad. Laeval ollakse kümme päeva järjest tööl hommikust õhtuni ja seejärel kümme päeva vaba. Selle ajaga jõuab teha nii mõndagi.