Käsitsi valmistatud pagaritooted selvekohviku letilt

Käsitsi valmistatud pagaritooted selvekohviku letilt

MS Finlandia kohvikust levib meeldivat lõhna. Kohviku juhataja Margit Kemppi täidab vaagnaid magusate ja soolaste pagaritoodetega, mis kaovad kiirelt klientide kandikutele. Eckerö Line’i tootevalikus on ka mitmete väiketootjate toodangut ja suur osa kohviku pagaritoodetest saabubki laevale Tampere pagariärist Munkkimiehet. Kõik nende hõrgutised valmistatakse käsitsi ja pagari osavus kajastub igas pagaritootes. 

Munkkimiehet alustas 1983. aastal – seega on kogemust juba üle 30 aasta. Praegu on väikeettevõttel 40 töötajat ja äri toodang esindab Soome oskusteavet parimal viisil. Alustati praktiliselt nullist. Sõbrad hakkasid pagaritooteid küpsetama eramu keldris ja toona oli tooteks vaid üks pontšik – Tampere legendaarseim Hillomunkki.
 
Põhiidee on toodete taustal olnud sama ka tänapäeval: pagari elu on lihtne, kui pead meeles kahte asja – küpseta ilus sai ja anna sellele hea maitse. Toodetes kasutatakse parimat Soome toorainet ja parimaid retsepte. Tooteid valmistatakse armastuse ja fanaatilise professionaalsusega. 

Alati saadaval

Kuigi üle 80 protsendi MS Finlandia toodetest tehakse täielikult ise, puudub laeval pagaritöökoda ja võimalus pagaritooteid ise küpsetada. Pagariäri Munkkimiehet tooted on püsivalt laevas saadaval, kuigi valik võib natuke muutuda. Praegusel hetkel pakub Cafeteria Satama pontšikut Suomimunkki, pistaatsia-kristallsaia, briošši ehk nupsusaia ja pasteedisaia.
– Kõige populaarsem on pistaatsiasaiake. Tere tulemast nautima huvitavaid maitseid, kutsub pagar Teemu Aapro.