Kapivarud kasutusele – nii korraldate kevadpeo lihtsalt ja muretult

Kevad- ja suvepeo saab korraldada ka väiksema vaevaga. Pakkuge külalistele lihtsaid ja ette valmistatavaid toite ning katke laud kapivarusid ja looduslikke taimi kasutades.

Eckerö Line’i toiduakadeemia Makuja merellä lektor Vappu Pimiä armastab pidusid. Neid saab aga korraldada väiksema stressiga, kui on meeles natuke ette planeerida ja eelarvestada. Tema tegi nii näiteks oma 20. juubelisünnipäeval, joonistades paberile täpse plaani toiduvaagnatest, nendesse pandavatest hõrgutistest ja Rootsi laua paigutusest. Plaani järgi oli peopäeval imelihtne tõsta toidud õigele kohale.

Peoks võib välja mõelda kindla teema, mille ümber on kõike pakutavat lihtne planeerida. Olen pidanud ahjukartulipidu mitmesuguste külmade ja soojade täidistega, ning ükskord oli meil teemaks leiva ja kreemi/pasteedi pidu. Siis tuli kõik toidud kasta dipi sisse, meenutab Pimiä. 

Rootsi lauale lihtsad toidud

Peol pakutakse toite tavaliselt Rootsi lauana. Eelmisel päeval valmistatud salatid on seal heaks variandiks. Pimiä kasutab oma salatites palju läätsi ja ube, mida ta marineerib sidrunimahlas ja maitsestab peterselli, koriandri, küüslaugu ja punase sibula ning soola ja musta pipraga. Ka pastasalati võib valmis teha ette ja katsetada majoneesi asemel vinegretti. 

- Üheks huvitavaks mõtteks on supilõuna. Küpsetage sinna juurde maitsev värske leib või ostke see poest. Alati ei pea laual olema seda seitset sorti, kinnitab Pimiä. 

Magusalauas ei pea alati olema traditsioonilist vahukoorekooki. Vanavanemate kohvilauast tuttavad keeksid ja kohviküpsised on jälle moes ning Pimiä soovitab neist kokku panna keeksi-buffet. Keeksi võib aegsasti ette valmis teha ja seda ei pea külmas hoidma. Tordi võib ehitada ka rullbiskviidist. Lõigake rullbiskviit lõikudeks, laduge kuhja ja kaunistage näiteks marjadega.

Linased linikud lauale ja vanad klaaspurgid boolinõudeks

Lauakatet planeerides tasub natuke sorida kappides. Kõik nõud ei pea olema ühesugused, vaid erinevaid värve ja ornamente kasutatakse nüüd julgelt koos. Otsige kapist vanad hõbenõud ja kombineerige neid kuldsete või roosakuldsete nõudega – need on praegu tõeliselt moes. 

- Vanu köögirätikuid võib kasutada ka salvrätikuteks, see on nüüd maailmas suurmood. Kasutage kausse ja tasse teisiti kui tavaliselt – näiteks koogid võib küpsetada väiksemates kuumuskindlates nõudes. Aalto vaasid ja Riihimäki vanad klaaspurgid sobivad boolinõudeks, loetleb Pimiä.

Vanad linased linad võib panna laudlinaks, samuti vanavanemate pitslinad. Väikesed augud ei ole probleemiks, kuna linu võib panna mitu tükki üksteise peale ja augud katta näiteks taimedega. Pimiä soovitab laua katmisel ja kaunistamisel kasutada metsa- ja põllulilli. Neid saab noppida tasuta ja pole alati vaja ka kimpu siduda. Õied ja lehed võib asetada suisa lauapinnale taldrikute vahelegi. Näiteks sõnajalast saab peolauale uhke kaunistuse.

Meremaitsed-akadeemia MS Finlandia konverentsisaali leidis tee ka Vaasast pärit Tuula Rönkkö. Ta saabus akadeemiasse tütre soovitusel ja sai loengust rohkesti mõtteid oma suvepidudele. 

- Oli tore kuulda, et peo võib vahel korraldada ka muretumalt ning kõik ei pea olema nii tipp-topp. Kavatsen peol proovida vähemalt supi pakkumist ja kindlasti tuleb lauakattes ka rohkem värvi kasutada, rõõmustab Rönkkö.

Peajoogiks cava-sangria

Vappu Pimiä segab tihti oma külalistele värskendavat cava-sangriat. See on sobivalt lahja, lihtne ja värskendav peojook. Segage omavahel pudel cavat, 1,5 liitrit Vichy vett ning mitmesuguseid marju, sidrunilõike ja mündioksi. Kui soovite magusamat jooki, võib sekka panna maitsesiirupit või isekeedetud suhkrulahust. Pakkuge jooki näiteks väikese kulbiga vanast klaaspurgist. Enne külaliste saabumist lisage booli jääkuubikuid.

Tuula Ronkko Vappua PimiäTuula Ronkko Vappua Pimiä
Kapivarud kasutusele – nii korraldate kevadpeo lihtsalt ja muretult