Jõululaud täis jõuluhõrgutisi

Jõululaud täis jõuluhõrgutisi

Buffet Eckerö pühadenädalatega saabub MS Finlandiale ka jõuluaeg. Jõululaud on täis jõulumaitseid, mh ka veganitele sobivaid hõrgutisi, ning muid suurepäraseid rooge, mis haaravad Sind võimsalt pühade embusse!

Eelroogade väsimatud lemmikud - terved krevetid ja graavilõhe kuuluvad peolauale lausa iseenesestmõistetavalt. Lisaks neile pakume ka muid maitseelamusi kalast, lihast ning taimsest toorainest. Heeringavalik tähendab sel aastal maitsvat portveiniga heeringat ning baklažaanist ja porgandist valminud vegan „klaasimeistri heeringat“. Suitsukalkun, pardipasteet ning EV100 pidustuste auks marineeritud seened lennutavad peomeeleolu veelgi kõrgemale.

Jõululaual on ka traditsioonilisi jõuluroogi: kaalika- ja porgandivorm, kuid ka need sisaldavad mõningaid üllatusi. Imeline rosolje esineb sel aastal erksas kollases ja röstitud peedid riietuvad piparkoogiglasuuri.

Jõulusink ei ole ainuke lihalaua tõmbenumber, sest pakume näiteks veel röstitud rostbiifi punaveinikastmes ning seapraadi mulgikapsaga, mille puhul on tegemist ühe EV100 lemmikroaga. Taimetoitlasi on peetud meeles ka soojade roogade juures, kus pakutakse muuhulgas kreemist lehtkapsast ning paneeritud lillkapsast, mille kaaslasteks on võis praetud porgandid ja meega röstitud sarapuupähklid. Ei ole kahtlustki, et need hõrgutised lähevad peale ka veendunud lihasööjatele.

Dessertlaual pakume teravaid, magusaid ja täidlasi maitseid. Sidruni-juustukoogi täidlane maitse ühendatuna terava jõhvikasiirupiga loob täiusliku maitseharmoonia, sama mõju on ka jõhvika-mannavahul. Mousse´i valikus on sel korral sinihallitusmousse ja kohvi-šokolaadimousse. Glögised pirnid lisavad maitsebukletile kergust ning datlid, viigimarjad ja pähklifudge on pühademaitsete ilmselgeks krooniks.

Tule ja saa osa jõulunaudingutest, mida pakume Buffet Eckerö pühadenädalatel 14.11.2018–01.01.2019!

Vaata kogu menüüd siit.

Maitsvaid pühi kõigile!