Jahimehenädalad – maitseelamusi metsast

Jahimehenädalad – maitseelamusi metsast

Metsasaadused oma parimas vormis on nüüd võtnud koha sisse ka MS Finlandia Rootsi lauas. Buffet Eckerö jahimehenädalate menüü sisaldab rikkalikke maitseelamusi ulukilihast, seentest, marjadest, kalahõrgutistest rääkimata.

Kalalaual pakutakse lisaks juba varasemast tuttavatele kalaroogadele ka lestaliste hulka kuuluvat paltust, mis serveeritakse külmsuitsutatuna. Heeringad saavad oma maitsekuue astelpaju ja anšoovise käest.

Lihaeelroogade hulgas on ulukiliha esindatud mitmel kujul, nt pateena või suitsutatud vorstide näol koos pehme puravikukreemiga. Üleküpsetatud põdraprae kaaslaseks on jõhvikane Cumberlandi kaste, mille puhul ei ole kahtlustki, et see viib keele alla. Põimige konjakise graavipõhjapõdra kõrvale maitsebukett marineeritud juurviljadest, kõrvitsakompotist ning seenesalatist.

Ka pearoad püsivad metsamaitsete tutvustamise lainel. Ulukilihast pallid, vorst ja hautis sobivad imeliselt kokku seene-kartuligratääni ning küpsetatud lillkapsaga. Metssea esiselga hautatakse õlle sees, mis annab sellele hõrgu, kuid samas tugeva maitse. Jahimehenädalad ei tohi mööduda ilma, et oleks proovitud selliseid spetsialiteete nagu metspart või põhjapõdra vasikamaks sibula ja pohlaga. Serveerimise ajal lahtilõigatav põhjapõder maitseb rohkes kukeseenekastmes taevalikult. Eesti juubeliaastal ei puudu laualt ka Eesti köök – pakutakse suitsutatud ulukipraadi, eestlastele tuttavaid ulukilihapalle jm.

Maitsenaudingute krooniks pakume iiriseglasuuriga torti, Eesti kohupiima pohladega, valge šokolaadi ja astelpaju mousse´i. Punapeet naudib praegu oma hiilgeaegu ning sobib suurepäraselt ka dessertide sisse. Soovitame proovida laeva šokolaadi-peedikooki, mis viib külastaja kindlasti uuele desserdiringile.

Menüü Jahimehenädalad serveeritakse restoranis Buffet Eckerö perioodil 03.10.–13.11.2018.

Vaata kogu menüüd siit.

Tere tulemast maitsenaudingutele!

Liituvad postitused
  1. Caesari salat ulukilihaga Caesari salat ulukilihaga Klassikalise Caesari salati võib muuta täidlasemaks, lisades sellele oivalist hakitud ulukiliha.
  2. Mägihõrnas äädikases maitseleemes Mägihõrnas äädikases maitseleemes Äädikamarinaadis mägihõrnas on mugandus rootsipärasest traditsioonilisest lõheroast.
  3. Valge šokolaadi ja astelpaju mousse Valge šokolaadi ja astelpaju mousse Pakub naudingut kõigile šokolaadisõpradele. Astelpajult veel lisaks huvitav maitsenüanss. 
  4. Põdrapraad jõhvikamoosiga Põdrapraad jõhvikamoosiga Pilkupüüdev põdrapraad sobib ideaalselt sügisesele peolauale.