Eckerö Line kasvatas ainsa laevafirmana novembris klientide arvu

Eckerö Line kasvatas ainsa laevafirmana novembris klientide arvu

Pressiteade 6. detsember 2018

Eckerö Line kasvatas ainsa laevafirmana novembris klientide arvu

Eckerö Line’iga reisijate hulk kasvas 2017. aasta novembriga võrreldes tänavu 29% ehk enam kui 30 000 reisija võrra. Sealhulgas kasvas Eestist pärit reisijate hulk 62% ning kaugturgudelt saabunud reisijate arv 55%. Eckerö Line’iga reisijate arv on ainsana Tallinn-Helsingi liinil opereerijatest 2018. aastal iga kuu kasvanud.

„Eriti hea meel on meil selle üle, et Eesti-Soome vahel opereerivate laevade langeval turul on Eckerö Line’i Finlandia olnud novembris taas kõige populaarsem laev Tallinn-Helsingi liinil ehk kõige suurema reisijate arvuga laev,“ ütles Eckeö Line’i rahvusvahelise müügi ja turunduse juht Peep Siinmaa.

„Samuti on Eckerö Line taas Tallinki järel selle liini suuruselt teine operaator. Oleme populaarsust kogunud nii eestlaste – kasv novembris võrreldes mullusega 62% – kui ka kõikide teiste kliendirühmade seas,“ lisas Siinmaa. „Oleme koostöös EASi ja Soome Visit Finlandiga teinud palju tööd selle nimel, et kasvaks välisriikide reisijate arv ning see on end ära tasunud – novembris kasvas kaugturgudelt reisijate arv 55%.“

Peep Siinmaa sõnul on Eckerö Line tegelenud küll väga aktiivselt välisturgudel, kuid ka Eesti ja Soome reisijad eelistavad Eckerö Line’i. „Ilmselt pakume väga head teenust: meil on sõidugraafik, mis võimaldab jõuda Helsingisse kas või päevatööle: kõige esimene väljumine on Tallinnast hommikuti juba kell 6 ning hilisõhtuti naaseme Helsingist kell 21.40. Kahe laevas veedetud tunni jooksul jõuab vajadusel teha tööd, teha sisseoste või süüa kvaliteetset, maitsvat ja värsket toitu,“ lisas Peep Siinmaa.

„Terve aasta võrdluses on kõige suurem kasv tulnud ikkagi Eesti reisijate näol – võrreldes möödunud aasta esimese 11 kuuga on tänavu kokku üle 160 000 Eesti reisija rohkem. Meie lähinaabrite – Venemaa ja Läti – kasvud on olnud aasta lõikes vastavalt 73% ja 75%. Olukorras, kus kurdetakse Soome reisijate vähesuse üle, on MS Finlandial aasta jooksul Soome reisijate hulk kasvanud tervenisti 8%. Viimased viis kuud on Soome reisijate arv olnud jätkuvalt tõusulainel.

“ Eckerö Line’i 2018. aasta reisijate kasv on 24%, mis on 327 000 inimest rohkem kui eelmise aasta sama ajaga.
Välisturgudest on 2018. aasta jooksul lisaks Eesti, Läti, Leedu ja Venemaa reisijatele kasvanud oluliselt ka Saksamaa, Hiina, Hispaania, USA ja Itaalia reisijate arv.

„Huvitav on see, et suvine Soome kaugturism oli pigem languses – Eckerö Line’i kaugturistide suur kasv on tulnud järelikult meie enda aktiivsest tööst ja müügist. Eckerö Line ei ole teinud ka suuri hinnakampaaniaid – suvel hoopis tõstsime keskmist piletihinda. Nüüd, alles novembri lõpus tegime klientidele kingituse ja müüsime Musta Reede kampaaniaga kümneid tuhandeid pileteid 1 euroga,“ rääkis Peep Siinmaa.

2.–12. jaanuarini 2019 on Eckerö Line’i MS Finlandia korralises hoolduses. Selle aja jooksul uuendatakse kõiki siseruume ning tehakse tehnilist hooldust. Reise sel ajal ei toimu. MS Finlandia väljub 2018. aasta algusest Tallinnast Helsingisse esimesena, hommikuti kell 6.00 esmaspäevast laupäevani. Sõiduplaanis on ka uus õhtune kell 21.40 väljumine Helsingist Tallinnasse iga päev, välja arvatud laupäeviti. Kokku on MS Finlandial koos uute väljumistega viis kuni kuus väljumist päevas, reisi aeg kestab 2 tundi ja 15 minutit.

Eckerö Line Ab Oy (asutatud Soomes 1994) on Helsingi ja Tallinna vahel püsivat laevaliiklust korraldav ettevõte, mis kuulub aastal 1961 asutatud Eckerö kontserni. Tegevus on keskendunud reisijate ja kauba veole. Eckerö Line pakub suures valikus traditsioonilisi reisiteenuseid, soodsaid reisipakette ja valikut lisateenuseid ning reisipakette nii Eestis kui Soomes. Tallinn-Helsingi liini teenindab Eckerö Line Soome lipu all sõitva reisilaevaga MS Finlandia. Aastal 2017 reisis Eckerö Line’ga ca 1 500 000 inimest. 

Lisainfo: 
Peep Siinmaa
Rahvusvahelise müügi ja turunduse juht
Eckerö Line
tel 503 9705
peep.siinmaa@eckeroline.ee