Läänemerel kurseerib nüüd uuenduskuuri läbinud MS Finlandia

Läänemerel kurseerib nüüd uuenduskuuri läbinud MS Finlandia

Tänavu suvel täitub Eckerö Line’il Tallinna-Helsingi liinil liiklemisest juba 25 aastat. Veerandsaja aasta jooksul on reisijate arv kasvanud 70 000 reisijalt 1,8 miljoni reisijani. Jaanuari alguses viibis MS Finlandia Gdanskis dokis, kus laev sai teise sissepääsu, uued päästeparved ning uuenenud välimuse. 

Lisaks uuendati ka kajutite sisustust. Värkse ilme on saanud baar Naissaar ning kohvik Satama, mille teisele korrusele ehitati külastajate jaoks hubane puhkeruum. Värskelt renoveeritud interjööri autoriks on arhitekt Bettina Ingves. MS Finlandia on Ingvesile tuttav juba varasemast ajast, kuna just tema lõi laeva sisekujunduse siis, kui see 2013. aastal liiklemist alustas.

Rekordiline reisijate arv

Tänavu 25. tegutsemisaasta verstapostini jõudev laevandusettevõte saavutas 2018. aastal rekordilise tulemuse kasvatades reisijate arvu 24% võrra. Klientide arv suurenes mitte ainult Soomes ja Eestis, vaid ka rahvusvahelisel turul, ehkki koguturg kahanes.

”Kahekümne viie aasta jooksul oleme suutnud kasvatada oma äritegevust. Möödunud aasta septembris ja novembris olime Tallinn-Helsingil iinil populaarseim reisilaev. Meil on väga hea meel, et saame juubeliaastal pakkuda oma klientidele mugavamat merereisi värskelt renoveeritud laeval. Järgmisele veerandsajandile läheme vastu kindlustundega,” räägib Eckerö Line’i tegevjuht Taru Keronen.